NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Nogaytürk Dergisi 6. Kırım  Tatar Gençlik Kurultayına Katıldı.

Nogaytürk Dergisi 6. Kırım Tatar Gençlik Kurultayına Katıldı.

Tarih 28 Şubat 2011, 20:51 Editör

Ankara'da düzenlenen 6. Kırım Tatar Gençlik Kurultayına bazı Nogay Dernek temsilcileri ve NogayTürk Dergisi de katıldı.

 
13 ve 14 Kasım 2010 tarihleri arasında Ankara da düzenlenen Kırım Tatar Gençlik Kurultayı na Çeşitli ülkelerden ve Türkiye’ den toplam 165 temsilci katıldı.
 
Kurultaya yurtdışından Kırım, Romanya, Bulgaristan ve Almanya Kırım dernekleri temsilci gönderirken, Türkiye'nin birçok bölgesinden de delege katılımı oldu. Kurultayda Nogay Türkleri Derneklerini temsilen Ömer Faruk EYETEM, Elif YILMAZ, Emrah ŞEKER ve Nogay Gençleri Birleştirme Platformu Başkanı ve aynı zamanda Ankara Derneğinin Gençlik Kolları Başkanı Ömer AKTÜRK'le birlikte NogayTürk Dergisi'ni temsilen Hakan BENLİ katıldılar.
 
İki gün süren kurultayın ilk gününde takdim ve tanışma proğramı yapıldı. Çeşitli konuşmacıların delegelere hitaben yaptıkları konuşmacılar arasında NogayTürk Dergisi adına Hakan BENLİ de vardı. BENLİ konuşmasında "Kırım Türkleri Derneklerinin yaptıkları böylesi büyük organizasyonlarda yer almak bizi hem mutlu etmekte hem de kendi adımıza bunlardan ders almaktayız, Zira diliyorum ki günün birinde Nogay Türkleri dernekleri de bunun gibi büyük ve başarılı çalışmalara imza atarlar." dedi. BENLİ konuşmasında NogayTürk Dergisi'ne de değinerek, "Şu an Nogay Türkleri'ne yönelik olarak yayın yapan tek dergi, üzülerek söylüyorum ki sadece NogayTürk Dergisi... NogayTürk Dergisi olarak Nogay Kültürü'nü kayıt altına almak ve gençlerimizin ilgisini Nogay Kültürüne çekmek için çalışmaktayız, Herkesten ricam, her gittikleri yerde Nogay Kültürü ile ilgili ses kaydı, görüntü almalarıdır. Ancak bu yolla kültür hakkında belgeleme yapılabilir." dedi.
 
Konuşmaların ardından çeşitli komisyon çalışmaları yapıldı ve akşam ise eğlence proğramının ardından delegeler odalarına çekildiler. Kurultayın 2. günü ise yine çeşitli konuşmacıların konuşmalarının ardından sonuç bildirgesi takdim edildi.
 

Bu haber 1668 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür & Sanat

İsra AKBAŞ Türk Halk Müziği Seslendirme Yarışmasında Birinci Oldu

İsra AKBAŞ Türk Halk Müziği Seslendirme Yarışmasında Birinci Oldu Akin Köyünden İsra AKBAŞ, Keçiören Belediyesince düzenlenen Türk Halk Müziği Seslendirme Yarışmasında birinci oldu.

Karaçay-Çerkes'de Devlet Tiyatrosu Kuruldu

Karaçay-Çerkes'de Devlet Tiyatrosu Kuruldu Tiyatro, Yanbiykesh adlı oyun ile ilk gösterimini yaptı.

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi