NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
MUHSİN YAZICIOĞLU SEMPOZYUMU

MUHSİN YAZICIOĞLU SEMPOZYUMU

Tarih 31 Mart 2013, 23:48 Editör

Derneğimiz BBP Genel Başkanı Mustafa Destici nin daveti üzerine 4. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu sempozyumuna katıldı. Dernek Genel Başkanı Cemil Sütbaş da sempozyumda bir konuşma yaptı.

Hakan BENLİ

Eskişehir

 
Nogay Tükleri Kültür ve Dayanışma Derneği , Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ nin daveti üzerine Eskişehir de 4. sü düzenlenen Uluslaraarası Muhsin Yazıcıoğlu sempozyumuna  iştirak etti. Sempozyuma Derneğimiz adına Genel Başkan Cemil Sütbaş, Genel Sekreter Hakan Benli , Yönetim Kurulu Üyesi Emin Sütbaş, Genel Kurul üyesi Osman Demiralp ve Nogay işadamı İsmail Orak katıldılar.

ESKİŞEHİR NOGAY TÜRKLERİ DERNEĞİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Sempozyumun yapılacağı Osman Gazi Üniversitesi yerleşkesinde Eskişehir Nogay Türkleri Dernek Başkanı İlyas Kart ve Eşref Özer  ile de bir görüşme yapıldı. Dernek Başkanı İlyas Kart, Derneğimize Eskişehir Nogay Türkleri Derneği’ nin bir de hediyesini takdim etti.

Sıcak geçen görüşmede Eskişehir’ de 27 Mayıs 2013 günü yapılacak etkinliklerinde bahsetti ve Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir 2013 proğramı çerçevesinde yapılacak müşterek faaliyetten bahsedildi.

ULUSLAR ARASI MUHSİN YAZICIOĞLU SEMPOZYUMU

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, oğlu Furkan ve kızı Firuze Yazıcıoğlu'nun da hazır bulunduğu sempozyum, iki oturum şeklinde gerçekleştirildi. Osmangazi Üniversitesi Kongre Merkezi'nde yapılan sempozyumun birinci oturumuna; Osmangazi Üniveristesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, ikinci oturuma ise Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan başkanlık yaptı.

Sempozyuma;  Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kırgızistan Milletvekili Dastan Cumabekov, Irak Kerkük Milletvekili Jale Yunus, Azerbaycan Milletvekili Ganila Paşayeva, Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Damir Dzanko, Yunanistan Dostluk, Eşitlik ve Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Azerbaycan Musavvat Partisi Genel Başkanı İsa Gamber, Kosova Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Kırgızistan Arabayev Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tulubay Abdirrahmanov, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Cemil Sütbaş katıldı.

HOŞ BİR SÜRPRİZ

Sempozyumun ilk oturumunun bitmesinin ardından Derneğimiz adına daveti için teşekkürlerimizi sunmak istediğimiz BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yönetim Kurulumuzu öğlen yemeğine davet ederek içten bir yaklaşım gösterdi ve sempozyumun ikinci oturumunda Dernek Başkanımız Cemil Sütbaş’ a konuşmacı olarak yer vermek istediklerini belirtti.

GENEL BAŞKAN CEMİL SÜTBAŞ’ IN KONUŞMASI

Oturumun ikinci kısmına başlandığında katılımcıların arasında Dernek Genel Başkanı Cemil Sütbaş’ ın da adı anons edildi. Sütbaş konuşmasında Nogay Türkleri adına teşekkürlerini sunarak Muhsin Yazıcıoğlu hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirerek konuşmasını bir şiirle sonlandırdı.

Sempozyumun bitiş konuşmaların ardından sahnede BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ ye Derneğimiz adına Genel Başkan Cemil Sütbaş tarafından Nogay Bayrağı hediye edildi.

 

Bu haber 1365 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

Gıda Paketleri Avullara Ulaştırıldı

Gıda Paketleri Avullara Ulaştırıldı Kurt-Ar Derneği ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin işbirliği ile yürütülen faaliyette, 7 köye topla...

ORAZA 2017

ORAZA 2017 Derneğimiz, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda yardım paketleri ile nakdi yardımların ulaştırılması ve dağıtım...

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi