NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Hamamünü'nde Nogay Şiir Şöleni

Hamamünü'nde Nogay Şiir Şöleni

Tarih 14 Nisan 2013, 13:21 Editör Nogayhaber

Altındağ Belediyesinin sivil toplum kuruluşlarıyla müşterek düzenlediği Hamamönü Söyleşileri’ne, Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, düzenlediği faaliyetlerle iştirak etmeye devam ediyor.


Altındağ Belediyesinin sivil toplum kuruluşlarıyla müşterek düzenlediği Hamamönü Söyleşileri’ne, Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, düzenlediği faaliyetlerle iştirak etmeye devam ediyor.

Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğince 13.04.2013 tarihinde gerçekleştirilen Nisan Ayı etkinliğinin misafiri Nogay Şair Mehmet TAŞKIRAN idi. TAŞKIRAN’ın, şiirlerinden örnekler sunduğu ve ve kendi yazdığı Tilim Nogay adlı şiir kitabını da tanıttığı programın açılışını, saat 19:00’da Yönetim Kurulu Üyesi Cem ARSLAN yaptı.

Dernek Genel Başkan Yardımcısı Muharrem YILMAZ’ın giriş konuşmasından sonra Mehmet TAŞKIRAN, Türkçe ve Nogay Türkçesiyle yazdığı şiirlerden örnekler sundu. Nogay Türk ananelerinden kısa bilgilerin de verildiği programa; Terekli Mekteb Nogaylar Derneği Başkanı Şamil ADJIGAITAROV, Hollanda Kırım Vakfı Başkanı Mehmet PEKCAN, Hacettepe Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ülkü ÇELİK ŞAVK, Başkent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süer EKER, Dernek Eski Genel Başkanı Araştırmacı Yazar Sami NOGAY, Dernek Yönetim Kurulu, Gençlik Kurulu ve Kadınlar Kurulu üyeleri ile Nogay Türkleri katıldı.

Dernek Gençlik Kurulu ile Avrasya Yazarlar Birliğinin stand açtığı ve kitap, bayrak ve flamalar ın sergilendiği programda; TAŞKIRAN'a, günün hatırası olarak plaket verildi.

Program; Doç. Dr. Süer EKER, Araştırmacı Yazar Sami NOGAY ve Terekli Mekteb Nogaylar Derneği Başkanı Şamil ADJIGAITAROV’un kısa konuşmalarından sonra Genel Başkan Cemil SÜTBAŞ’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Bu haber 2131 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür & Sanat

İsra AKBAŞ Türk Halk Müziği Seslendirme Yarışmasında Birinci Oldu

İsra AKBAŞ Türk Halk Müziği Seslendirme Yarışmasında Birinci Oldu Akin Köyünden İsra AKBAŞ, Keçiören Belediyesince düzenlenen Türk Halk Müziği Seslendirme Yarışmasında birinci oldu.

Karaçay-Çerkes'de Devlet Tiyatrosu Kuruldu

Karaçay-Çerkes'de Devlet Tiyatrosu Kuruldu Tiyatro, Yanbiykesh adlı oyun ile ilk gösterimini yaptı.

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi