NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Turnuva Şampiyonu: FC Kırkkuyu... Kupa Töreni Sabantoy'da...

Turnuva Şampiyonu: FC Kırkkuyu... Kupa Töreni Sabantoy'da...

Tarih 21 Mayıs 2013, 21:31 Editör Nogayhaber

FC Kırkkuyu, Nogay Türk Futbol Turnuvası şampiyonu oldu. Şampiyonluk kupası, Nogay Türkleri Geleneksel 9. Sabantoy şenliğinde verilecek.

Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğince düzenlenen Nogay Türk Futbol Turnuvası 19 Mayıs günü oynanan karşılaşmalarla tamamlandı. Turnuva sonucunda FC Kırkkuyu 12 puanla ve averajla şampiyon oldu. Sincan Nogay'ın 12 puanla ikinci sırada tamamladığı turnuvanın üçüncüsü Kasgırlar oldu.

Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, turnuvanın başarı ile tamamlanması ile ilgili bir bildiri yayınladı. Yönetim Kurulu imzalı yayınlanan bildiride; Bu yıl ilki düzenlenen Nogay Türk Futbol Turnuvasının başarı ile sonuçlanmasından, karşılaşmaların Nogay Türklerine yakışır ve futbol etiğine uygun olarak tamamlanmasından duyulan memnuniyet dile getirildi.

Turnuvanın geleneksel hale getirilmesi ve daha profesyonelce yapılması için gerekli altyapı çalışmalarının yapılmasının düşünüldüğü belirtilen açıklamada, Amatör Nogay Türk Futbol Takımının kurulması için gerekli ön çalışmaların yapılacağı bildirildi.


Bu haber 2050 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Spor

5. Nogay Türkleri Futbol Turnuvası

5. Nogay Türkleri Futbol Turnuvası 26 Şubat 2017 Pazar günü saat: 13.30'da Esertepe'de bulunan derneğimizde toplanıyoruz.

Nogay Balası Dünya Şampiyonu

Nogay Balası Dünya Şampiyonu Akin Köyünden Mevlüt PEKCAN, 30 Ekim-2 Kasım 2014 tarihlerinde Meksika'da, Dünya Taekwondo Federasyonunca düzen...

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi