NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Sayın KAPUSUZ Derneğimizi Ziyaret Etti

Sayın KAPUSUZ Derneğimizi Ziyaret Etti

Tarih 04 Mart 2014, 15:01 Editör Nogayhaber

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Salih KAPUSUZ, Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Sayın Adem CEYLAN ve Yenimahalle İlçe Başkanı Sayın Ramazan CAN Derneğimizi ziyaret ettiler.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Salih KAPUSUZ, Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Sayın Adem CEYLAN ve Yenimahalle İlçe Başkanı Sayın Ramazan CAN Derneğimizi ziyaret ettiler.

Sabah saat 11:00'de Yenimahalle'de bulunan Dernek Genel Merkezinde gerçekleştirilen ziyarette, Derneğin Yönetim, Denetim ve Genel Kurul Başkan ve üyeleri Cemil SÜTBAŞ, Muharrem YILMAZ, Ömer AKTÜRK, Emin SÜTBAŞ, Muzaffer ÇAKIR, İsmet TANATAR, Hamza YILMAZ, Ahmet TANATAR, Taner POLAT, Yaşar BERKCAN, Latif PEKCAN, Yakup ÜNAL ve Nuri TANATAR hazır bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Salih KAPUSUZ yaptığı konuşmada; Kırım'da yaşanan ve Rusya Federasyonunun Kırım'ı işgali ile sonuçlanan gelişmeler hakkında düşüncelerini anlattı. KAPUSUZ konuşmasında; Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı başta olmak üzere, Nogay Türklerince yapılması düşünülen etkinlik ve faaliyetlere gerekli desteğin sağlanması için gereğini yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Sayın Adem CEYLAN da Belediye Başkanı seçilmeleri halinde kültürel etkinlikleri destekleyeceklerini, etkinlik ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için Derneğe gerekli altyapı imkanları sağlayacaklarını, bu bağlamda sivil toplum kuruluşlarının kullanımına sunulmak üzere, içinde sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılabileceği ve Derneklerin yerlerinin bulunacağı tesisler yapmayı planladıklarını belirtti.

Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Cemil SÜTBAŞ misafirlere; Türkiye'de yaşayan Nogay Türkleri, Nogay Türklerinin Kafkasya'dan Anadolu'ya göçü, Derneğin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı etkinlik ve faaliyetler hakkında bilgiler vererek, Dernek olarak, Atavatan ve Anavatan arasında köprü niteliği taşıyacak etkinlik ve faaliyetlerin Devlet ve yerel yönetimlerce desteklenmesini istediklerini ifade etti. SÜTBAŞ, Atavatan Kırım'da son dönemde yaşanan gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ziyaret, Dernek Genel merkezi önünde çekilen fotoğraflarla sona erdi.Resimler: M. Emin SÜTBAŞ

Bu haber 2087 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yañı Yıl Mesajı

Yañı Yıl Mesajı Yeni Yıl Mesajı

Nogay Devlet Orkestrası Halk Çalgıları Konseri

Nogay Devlet Orkestrası Halk Çalgıları Konseri ..........

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi