NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Ramazan Yardımı, Fitre ve Kurban Kampanyaları

Ramazan Yardımı, Fitre ve Kurban Kampanyaları

Tarih 21 Haziran 2014, 03:55 Editör Nogayhaber

Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğince, Ramazan ayında Ramazan Yardımı Paketi ve Fitre, Kurban Bayramında da Vekâlet Yoluyla Kurban Kesimi Kampanyaları başlatıldı.


Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğince, Ramazan ayında Ramazan Yardımı Paketi ve Fitre, Kurban Bayramında da Vekâlet Yoluyla Kurban Kesimi Kampanyaları başlatıldı.

Yönetim Kurulu 19.06.2014 tarihinde saat 19:00'da Dernek Genel Merkezinde toplandı. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda;
  • Gölbaşı İlçesinde yapılması planlanan Piknik Programı ile Kadınlar Kurulunca yapılması planlanan Çanakkale Gezisinin Ramazan ayından sonra yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.
  • Toplantıda; 14.06.2014 tarihinde Doğu Türkistan Vakfının daveti üzerine ve Derneğimiz adına Türk Dünyası Lobicilik Faaliyetleri konulu toplantıya katılan Özgür Hakan BENLİ, Yönetim Kuruluna brifing vermiş ve toplantının sonuçları değerlendirilmiştir.
  • 14.06.2014 tarihinde Derneğimizin de davet edildiği Ankara'da yapılan Türk Dünyası Sanat ve Edebiyat Platformunun oluşumu konulu toplantının sonuçları değerlendirilmiştir.
  • Toplantıda ayrıca; dernek merkezi olarak kullanılmak üzere yer kiralanması, Derneğe katkıda bulunan kişiler için yaptırılan plaketlerin takdim edilmesi, Köpir kitabının bandrolü, 2. baskısının yapılması ve dağıtılması, Yönetim Kurulu üyelerimize ve akademisyenlere yapacağımız ziyaretler, Derneğe ait çıkarılacak süreli yayınlar, Ankara Radyosunun röportaj talebi, TRT Avaz'ın 20 Haziran'da Genel Kurul üyemiz İsmet TANATAR'a ait Kalakay'da ve Genel Sekreterimiz Cem ARSLAN'ın evinde yapacağı program çekimleri, Gençlik Kurulu projeleri konuları görüşülmüştür.
Toplantı sonucunda 19.06.2014 tarih ve 97 sayılı karar ile;
  1. 03.05.2014 tarih ve 92 nolu Yönetim Kurulu kararının 1. ve 2. maddelerinin iptal edilmesine,
  2. Derneğimizce Türkiye ve Rusya Federasyonu'nda, Ramazan Yardım Paketi Kampanyası, Fitre Kampanyası ve Vekâlet Yoluyla Kurban Kesimi Kampanyası düzenlenmesine; 1 adet Ramazan yardım paketi bedelinin 24,85 TL olarak belirlenmesine, fitre bedelinin Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanmasından sonra, kurbanlık bedelinin de piyasa araştırması ile tespit edilmesinden sonra duyurulmasına; Ramazan Yardım Paketi Kampanyası ve Fitre Kampanyası kapsamında toplanacak yardım paketi bedelleri ile fitrelerin, yerlerine ulaştırılması ve kampanyalara katılacak kişilerden vekalet alınması için Genel Kurul üyelerimiz Özgür Hakan BENLİ ve İsmail ORAK'ın görevli ve yetkili olduğuna; Vekâlet Yoluyla Kurban Kesimi Kampanyası kapsamında ve kampanyaya katılacak kişilerden vekâlet alınması, toplanacak kurbanlık bedellerinin yerlerine ulaştırılması, kurbanlık satın alınması, kurban kesimlerinin vekâlet yoluyla yaptırılması, dağıtım yapılacak yer ve kişilerin tespit edilmesi ve dağıtılması için Genel Kurul üyelerimiz Ramazan CAN, Feyyaz ÖZALP ve Cem ARSLAN'ın görevli ve yetkili olduğuna; kampanyalar kapsamında yardım paketi, fitre ve kurbanlık bedellerinin nakdi olarak toplanmasına bedellerin, Derneğimizin Türk Lirası, ABD Doları ve Norveç Kronu hesap numaralarına, hangi kampanya için olduğu belirtilmek şartıyla bağış olarak yatırılmasına; kampanyaların reklâm ve ilân edilmesi için kampanya afişlerinin hazırlanmasına, bastırılmasına, afişlerin yazılı, görsel ve sosyal medyada yayınlanmasına, câmi ve muhtarlıklara asılarak duyurulmasına; afişlerin tasarımı için Genel Kurul üyemiz Ahmet ÖZİL'in görevli ve yetkili olduğuna; kampanyaların, Ankara Valiliği Dernekler İl Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve ilgili diğer kurum ve kuruluşlara bildirilmesine karar verildi.
Toplantı sonucunda 19.06.2014 tarih ve 98 sayılı karar ile de;
  1. Nogay Türklerinin düğün davetiyelerinin, Derneğimizin SMS sistemi ile davetlilere gönderilmesi konusu değerlendirilmiş olup, talep edilmesi durumunda düğün davetiyelerinin Derneğe bağış yapılması karşılığında, Derneğimizin SMS sistemi ile davetlilere ulaştırılmasına, böylece hem yerlerine ulaşamayan davetiyelerin daha kolay, daha ekonomik ve daha etkili şekilde davetlilere ulaştırılabileceğine ve hem de Derneğe bağış yoluyla gelir sağlanabileceğine karar verildi.
  2. Derneğe üyelik başvurusunda bulunan Mücahit Ethem COŞAR, Halil Rahmi AKTUĞ, Murat ÇALKAR, Havvanur ERYİĞİT ve Rabia Sultan ATILGAN'ın Dernek üyeliklerinin onaylamasına karar verildi.
  3. 28 Haziran 1783 Nogay Soykırımının 231. yıldönümü olan 28 Haziran 2014 tarihinde, Yenimahalle Sâmi Efendi Camisinde Hatm-i Şerif Duası ve Mevli-i Şerif okutulmasına, Çanakkale, Kafkasya, Kırım, Filistin, Türkmeneli, Suriye, Arakan ve Doğu Tüskistan şehitlerine dûa edilmesine, organzasyon giderlerinin Dernek hesabından karılanmasına, SMS üyelerine davet gönderilmesine karar verildi.

Bu haber 2056 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yañı Yıl Mesajı

Yañı Yıl Mesajı Yeni Yıl Mesajı

Nogay Devlet Orkestrası Halk Çalgıları Konseri

Nogay Devlet Orkestrası Halk Çalgıları Konseri ..........

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi