NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Nogay Gençleri Macaristan'da...

Nogay Gençleri Macaristan'da...

Tarih 29 Kasım 2014, 22:53 Editör Nogayhaber

Gençlik ve Spor Bakanlığının himayesinde, Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen Macaristan Programına, Nogay Türkleri gençleri adına Şebnem Gözde SÜTBAŞ ve Şeyma SÜTBAŞ katıldılar.


Gençlik ve Spor Bakanlığının himayesinde, Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen Macaristan Programına, Nogay Türkleri gençleri adına Şebnem Gözde SÜTBAŞ ve Şeyma SÜTBAŞ katıldılar.

27.11.2014 tarihinde başlayan programda katılımcılar beş gün boyunca başkent Budapeşte'de, Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi ve Elizabeth Köprüsünü gezecek, Esztergom & Visegrad & Szentendre Gezisine katılacak ve Eger Turunda bulunacaklar. Serbest zaman olarak planlanan programın son gününde katılımcılar, Parlemento Binası ve Gülbaba Türbesini ziyaret edebilecekler.

Programla ilgili bilgi veren Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cemil SÜTBAŞ ziyaret programının Gençlik ve Spor Bakanlığının himayesinde, Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığınca düzenlendiğini, organizasyonun Nogay Türkleri ile ilgili kısmının, İstanbul Nogay Türkleri Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Mesut PEKCAN ile Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hakan BENLİ tarafından organize edildiğini, programa vize probleminin yaşanmaması için yeşil pasaportu olan üniversite öğrencilerinin kabul edildiğini, programa katılabilecek olan gençlerin, Yönetim ve Gençlik Kurulları ile yapılan görüşmeler sonucunda belirlendiğini kaydederek; organizasyonda emekleri bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilerine, Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanlığından Sayın Ahmet AÇIKGÖZ ve Sayın Saffet Alp YILMAZ'a, evsahibi Macaristan Turan Partisine, İstanbul Nogay Türkleri Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Mesut PEKCAN'a, Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hakan BENLİ'ye ve katılımcıların ulaşımını sağlayan Sayın Sadık SÜTBAŞ'a teşekkür ettiğini belirtti.

 

Bu haber 3886 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

Gıda Paketleri Avullara Ulaştırıldı

Gıda Paketleri Avullara Ulaştırıldı Kurt-Ar Derneği ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin işbirliği ile yürütülen faaliyette, 7 köye topla...

ORAZA 2017

ORAZA 2017 Derneğimiz, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda yardım paketleri ile nakdi yardımların ulaştırılması ve dağıtım...

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi