NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama
BAŞKANLAR BİR ARADA

BAŞKANLAR BİR ARADA

Tarih 29 Şubat 2016, 20:13 Editör

Ankara’da ki Nogay Türkleri Derneği’ nin akşam yemeğinde Nogay ve Kırım Türk dernek başkanları bir araya geldi.

Merkezi Ankara’da olan Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin dernek Gençlik Kolları Başkanlığı ile birlikte organize ettikleri akşam yemeğinde onur konukları, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ile “ Laleler Vatana Dönüyor “ projesi ile Ankara’ya gelen Nogay Türkü gençlerdi.Hollanda Nogay Vakfı Başkanı Orhan Demirci ile birlikte Hollanda’da yaşayan otuz kadar gencin katıldığı akşam yemeğinde, Ankara’da ki Nogay Türkü gençlerinde yoğun katılımı oldu.

Gecenin bir diğer güzel yanı ise Nogay ve Kırım Türk dernek başkanlarının bir araya gelerek, birlik ve beraberlik mesajı vermeleri oldu. Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Dernek Genel Başkanı Cemil Sütbaş’ın ev sahipliğinde Hamamönü’nde tarihi bir restoranda gerçekleştirilen akşam yemeğine Hollanda Nogay Vakfı Başkanı Orhan Demirci, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Dernek Genel Başkanı Tuncer Kalkay, Kırım Gelişim Vakfı Başkanı Ümit Şilit, Sibirya Nogay Dernek Başkanı İlimuddin Eyupov ve Kazakistan Nogay Dernek Başkanı Arslanbek Sultanbekov katıldı.

Konuklarına Nogaytürk Yayınları tarafından basılan kitapların yanı sıra Nogay Dergisi de hediye eden Cemil Sütbaş, Nogay ve Kırım Türk dernek ve vakıf başkanlar ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı da çektiler.

Gecede bir konuşma yapan Cemil Sütbaş “ Holanda’dan gelen gençleri burada görmekten mutluluk duyuyoruz. Nogay gençlerimizin bir arada olması, kültürlerini yaşaması bizleri sevindiriyor. Bu güzel gecede bizleri yalnız bırakmayan değerli tüm dernek ve vakıf başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Nogay ve Kırım Türkleri olarak geçmişte de birdik, bundan sonra da bir olacağız “ Dedi.

Gecede Kazakistan Nogay Dernek Başkanı, ünlü Nogay sanatçı Arslanbek Sultanbekov’ da kısa bir konuşma yaptı. Sultanbekov “ Türkiye’de Nogayların bu şekilde kültürlerine sahip çıkmaları, dilerini ve kültürlerini korumak ve yaşatmak için gösterdikleri çabaları gördükçe gelecekle ilgili umutlarım artıyor. Yakın gelecekte tüm dünya Nogayları çok daha sıkı bağlarla birbirlerine bağlanacaklar.” Dedi.

Konuşmasından sonra Sinan Gönültaş ve Akdeniz Erbaş birlikte sahneye çıkan ünlü sanatçı, tüm Türk dünyasının marşı haline gelen “ Dombıra “ isimli eserinden sonra “ Kanılı “ ve “ Laşin Kus “ isimli eserleri seslendirdi. Gecede ayrıca Erol İleli ve Ramin Maragalı’da çeşitli eserler seslendirdiler.

Bu haber 2409 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

Gıda Paketleri Avullara Ulaştırıldı

Gıda Paketleri Avullara Ulaştırıldı Kurt-Ar Derneği ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin işbirliği ile yürütülen faaliyette, 7 köye topla...

ORAZA 2017

ORAZA 2017 Derneğimiz, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda yardım paketleri ile nakdi yardımların ulaştırılması ve dağıtım...

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi