Değerli hemşehrilerim


Açıklama: Değerli hemşehrilerim
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 02 Temmuz 2009
Geçerli Tarih: 22 Şubat 2019, 19:00
Site: NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
URL: http://www.nogay.org.tr/yazar.asp?yaziID=133


Değerli hemşehrilerim,
 
Oldukça güzel bir sabantoy yapıldı. Öncelikle emeği geçenleri kutluyorum. Bundan sonra yapılacak etkinliklere örnek olmasını ve çalışmalara şimdiden başlanılmasını diliyorum. Nogay Türkleri her geçen gün güzel işler yapmak için çaba içindeler, buna derneklerimizin, önderlerimizin katkıları, Nogay Türk'ü sevdalılarının destekleri, isimsiz kahramanlarımızın ve gençlerimizin çalışmalarını eklersek bunların farkına varmış oluruz.
 
Bu işler kolay yürümüyor destek istiyor, yürek istiyor, kaynak istiyor, fedakarlık istiyor, adının konmasını istiyor.
 
Gelelim ana konuya kaynak konusunda desteklerin bulunması bir çalışma yapılsın, harman zamanı da bu çabaların desteklenmesi için yardımcı olalım. Yardımlarınızı, nereye gittiğini bilmediğiniz yerlere değil, kendi kültürünüzün yaşatılmasına verin, lütfen bu konuyu destekleyin önem verin, çevrenize söyleyin bu sene güzel çabalara biz dedestek vermiş olalım. Muhtarlıklarımız, derneklerimiz, gençlik platformu bu konuda gayret sarfetsinler, siz size sahip çıkmazsanız size kimse sahip çıkmaz. Küskünlüğü kırgınlığı bırakalım, ileriye birlik dayanışma yardımlaşma içinde bakalım, kendi kültürümüzü bilelim, öğretelim, unutmayalım.
 
HAYDİ KAYNAK BULMAYA; KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATMAYA; GENÇLERİMİZE GÜVENMEYE; YARDIMLARI ÖZÜMÜZE VERMEYE. GÜZEL VE DOĞRU İŞLERE ÖNAYAKOLMAYA HAZIR OLMALISINIZ.