Hamamönü Söyleşileri - 1


Açıklama: 29 Mart 2013 günü akşamı gerçekleştirilecek ilk etkinliğin misafiri Çukurova'da yaşayan Nogay ve Kırım Türklerinin kanaat önderlerinden Dr. Fatih KARAYANDI.
Kategori: Kültür & Sanat
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2013
Geçerli Tarih: 24 Ağustos 2019, 14:00
Site: NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
URL: http://www.nogay.org.tr/haber_detay.asp?haberID=500Altındağ Belediyesinin sivil toplum kuruluşları ile ortaklaşa organize ettiği Hamamönü Söyleşilerine Derneğimiz de iştirak etti. Yönetim Kurulumuzun yaptığı girişimler sonucunda Altındağ Belediyesine ait Tarihi Kabakçı Konağı, Derneğimizce organize edilecek kültür, sanat ve edebiyat etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

29 Mart 2013 günü akşamı gerçekleştirilecek ilk etkinliğin misafiri Çukurova'da yaşayan Nogay ve Kırım Türklerinin kanaat önderlerinden Araştırmacı-Yazar Dr. Fatih KARAYANDI.

Çağdaş Nogay Türk Edebiyatına "Son Nogay", "Kayıp Tamga" ve "Çukurova'da Yaşayan Nogay Türkleri ve Tatarlar" isimli eserleri kazandıran KARAYANDI, Çukurova'da yaşayan Nogay ve Kırım Türkleri hakkında bilgiler verecek.

Nogay ve Kırım Türklerinin katılımını bekliyoruz.

Kültürel Etkinlik : Hamaönü Söyleşileri / Mart 2013
Organizasyon : Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği
Konuşmacı : Dr. Fatih KARAYANDI
Konu : Çukurova Bölgesinde Nogay ve Kırım Türkleri
Yer : Tarihi Kabakçı Konağı / Hamamönü / Altındağ / Ankara
Tarih : 29 Mart 2013
Saat : 19:00

Dr. Fatih KARAYANDI

1974 yılında Adana'nın Sakarya Mahallesinde doğdu. İlkokul tahsilimi 27 Mayıs ve Ahmet Sapmaz İlköğretim Okullarında; orta öğrenimini Çukurova Ortaokulunu ve Adana Erkek Lisesinde tamamladı.
1991 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde temel bilimleri tammalayıp, yatay geçiş sonrasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.
Evli ve 3 çocuk babası olan KARAYANDI, Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Niğde'nin Çamardı İlçesinde pratisyen hekim olarak görev yaptı.
Şubat 2005'te Çukurova Üniversitesi Beyin Cerrahi Bölümünden Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahi uzmanı olarak mezun oldu.
Halen Adana'da özel bir hastanede Uzman Doktor olarak görev yapmaktadır.