Hamamünü'nde Nogay Şiir Şöleni


Açıklama: Altındağ Belediyesinin sivil toplum kuruluşlarıyla müşterek düzenlediği Hamamönü Söyleşileri’ne, Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, düzenlediği faaliyetlerle iştirak etmeye devam ediyor.
Kategori: Kültür & Sanat
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2013
Geçerli Tarih: 22 Temmuz 2019, 16:45
Site: NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
URL: http://www.nogay.org.tr/haber_detay.asp?haberID=527Altındağ Belediyesinin sivil toplum kuruluşlarıyla müşterek düzenlediği Hamamönü Söyleşileri’ne, Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, düzenlediği faaliyetlerle iştirak etmeye devam ediyor.

Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğince 13.04.2013 tarihinde gerçekleştirilen Nisan Ayı etkinliğinin misafiri Nogay Şair Mehmet TAŞKIRAN idi. TAŞKIRAN’ın, şiirlerinden örnekler sunduğu ve ve kendi yazdığı Tilim Nogay adlı şiir kitabını da tanıttığı programın açılışını, saat 19:00’da Yönetim Kurulu Üyesi Cem ARSLAN yaptı.

Dernek Genel Başkan Yardımcısı Muharrem YILMAZ’ın giriş konuşmasından sonra Mehmet TAŞKIRAN, Türkçe ve Nogay Türkçesiyle yazdığı şiirlerden örnekler sundu. Nogay Türk ananelerinden kısa bilgilerin de verildiği programa; Terekli Mekteb Nogaylar Derneği Başkanı Şamil ADJIGAITAROV, Hollanda Kırım Vakfı Başkanı Mehmet PEKCAN, Hacettepe Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ülkü ÇELİK ŞAVK, Başkent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süer EKER, Dernek Eski Genel Başkanı Araştırmacı Yazar Sami NOGAY, Dernek Yönetim Kurulu, Gençlik Kurulu ve Kadınlar Kurulu üyeleri ile Nogay Türkleri katıldı.

Dernek Gençlik Kurulu ile Avrasya Yazarlar Birliğinin stand açtığı ve kitap, bayrak ve flamalar ın sergilendiği programda; TAŞKIRAN'a, günün hatırası olarak plaket verildi.

Program; Doç. Dr. Süer EKER, Araştırmacı Yazar Sami NOGAY ve Terekli Mekteb Nogaylar Derneği Başkanı Şamil ADJIGAITAROV’un kısa konuşmalarından sonra Genel Başkan Cemil SÜTBAŞ’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Resim Galerisi >>>