Kırkkuyu Köyünde İftar


Açıklama: Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Kırkkuyu Köyü Derneğinin ortak organizasyonu ile 12.07.2014 Cumartesi günü Kırkkuyu Köyünde iftar yemeği verilecek.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 07 Temmuz 2014
Geçerli Tarih: 26 Mayıs 2019, 16:09
Site: NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
URL: http://www.nogay.org.tr/haber_detay.asp?haberID=617


Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu 05.07.2014 tarihinde Kalakay'da iftar yemeğinde biraraya geldi. Tplantıya; Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Cemil SÜTBAŞ, Ömer AKTÜRK, Özgür Hakan BENLİ, Mevlüt Emin SÜTBAŞ, İsmail ORAK, Muzaffer ÇAKIR, Feyyaz ÖZALP, Emrah ERYİĞİT ve Fatih KAYA katıldı.

Yardım Malzemeleri Türkmeneli'ne...

İftardan önce, Gençlik kurulunun organizasyon ile toplanan ve Dernek Genel Merkezinde muhafaza edilen giyim ve kırtasiye malzemeleri, Türkmeneli'ne gönderilmek üzere, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinde ilgililere teslim edildi. Genel Başkan Cemil SÜTBAŞ, kampanyanın başarı ile tamamlanmasından dolayı Gençlik Kuruluna memnuniyetlerini bildirdi.

Kalakay'da İftar

Geleneksel hale gelen Yönetim Kurulu İftarı, Kalakay'da yapıldı. İftarda Genel Başkan Cemil SÜTBAŞ, Derneğimizin organizasyonu ile TRT AVAZ televizyonunca yapılan "İftar'a Bizdesiniz" programlarının çekimlerinden ötürü Meral TANATAR ve Dilek-Cem ARSLAN'a, zengin Nogay Türk yemek kültürünün başarılı tanıtımından dolayı Derneğimiz adına memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür etti.

Kırkkuyu Köyünde İftar Programı

İftardan sonra Yönetim Kurulu gündem maddelerini görüştü. 2013 yılı Ramazan ayında Hollanda Temsilcimiz Mehmet PEKCAN'ın organizasyonu ve maddi desteğinin tamamı, Avrupa'da yaşayan Nogay Türklerince karşılanan, Derneğimizin lojistik desteğiyle Akin Köyünde yapılan iftar yemeğinin, bu yıl Kırkkuyu Köyünde yapılması değerlendirildi. Kırkkuyu Köyü Derneği Yönetimi ile yapılan görüşme sonucunda iftarın, Kırkkuyu Derneğiyle müştereken, 12.07.2014 Cumartesi günü Kırkkuyu köyünde yapılmasına ve Oslo Kırkkuyu Derneğinin de organizasyona davet edilmesine karar verildi.

Toplantıda ayrıca;