Gıda Paketleri Avullara Ulaştırıldı


Açıklama: Kurt-Ar Derneği ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin işbirliği ile yürütülen faaliyette, 7 köye toplam 43 paket dağıtıldı.
Kategori: Haberler
Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2017
Geçerli Tarih: 26 Mayıs 2019, 15:55
Site: NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
URL: http://www.nogay.org.tr/haber_detay.asp?haberID=642


Nogay Türkleri ve Türk Dünyası gönüllülerinin bağışlarıyla hazırlanan Ramazan paketleri, avullarımızda dağıtılmaya başlandı. Kurt-Ar Derneği ve Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin işbirliği ile yürütülen faaliyette, 7 köye toplam 43 paket dağıtıldı.

Akin, Kırkkuyu, Şeker ve Doğankaya avulları için hazırlanan gıda paketleri, Dilek Arslan'ın rehberliğinde ve Kurt-Ar Derneği tarafından sahiplerine ulaştırıldı.

Ağılbaşı, Köstengil ve Seyitahmetli avullarında yaşayan Nogaylar için Nogay Türkleri ve Türk Dünyası gönüllülerinin bağışlarıyla hazırlanan gıda paketleri de Muzaffer Kaya tarafından avullara teslim edildi.

Yapılan bağışların devam ettiği Ramazan ayı sonuna kadar sürecek yardım faaliyetine değerli katkılar sağlayan Nogay Türkleri ve Türk Dünyası gönüllülerine, rehberlik ve danışma desteği sağlayan avullarımızın kıymetli yöneticilerine teşekkür ediyoruz.