NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sabantoyun Ardından...

Muharrem YILMAZ

03 Haziran 2009, 10:44

Muharrem YILMAZ

Şükürler olsun yüzümüzün akı ile bir Sabantoyu daha başarı ile tamamladık. Emeği geçen herkese Teşekkürler.

Köyümüz halkının gayretli çalışmaları ile ve organizasyonu üstlenen Kulu Derneği Başkanı Cengiz ERGEN in koordinesi sonucu sabantoyumuz mutlu bir şekilde bitirilmiştir. Katılımın oldukça yüksek olduğu görüldü. Çevre köylerden, illerden, ilçelerden gelen konaklarımızın hem görüşme hem de eğlence olarak tatmin olduklarını umuyorum.
 
İstanbul Vali Yard. Sn.Mustafa ALTINTAŞ, Sayıştay Üyemiz Sn. Fehmi BAŞARAN, Ş.Koçhisar Kaymakamı Sn. Hasan KÜRKLÜ, Ş.Koçhisar Bld.Bşk. Sn.Hakverdi ALTUĞ, Kulu Kaymakamı Sn.Erkaya YIRIK, Kulu Bld. Bşk. Sn.Dr. Ahmet YILDIZ, Karacadağ Bld.Bşk. Sn. Şahin ATEŞ, Kozanlı Bld. Bşk.Sn.Tahsin BAŞODA, Tavşançalı Bld.Bşk.Sn. Hüseyin BAYSAL, Tuzyaka Bld. Bşk. Sn. Mustafa ERDOĞAN, Konya Selçuk Ünv. Tıp Fak. Baştabip v.Sn.Prof.Dr.Ali ÜNLÜ, Kulusan Yem Fab.Müdürü Sn.Servet KAYHAN, Siyasi partilerimizin ilçe Başkanları, Konya Nogaytürkleri Dernek Başk.Sn Abdurrahman BERKCAN, Hollanda Nogaı Vakfı Bşk. Sn. Orhan DEMİRCİ, Ilgın Nogaytürkleri Dernek Bşk.Sn. Uğur KAN Eskişehir Nogaytürkleri Dernek Bşk. Sn. Y.Mansur AKSOY, İstanbul Nogaytürkleri Dernek Başkanı Sn.Murat BENZER ve dernek yönetimi yetkilileri, Şeker Köyü muhtar v. Sn Zekeriya GÜNEŞ, Akin Köyü Muhtarı Sn.Abdurrahman ŞENTÜRK, Kırkkuyu Köyü Muhtarı Sn. Rahmi BAŞARAN, Boğazören Köyü Muhtarı Sn. Şenol DEMİROK, Seyitahmetli Köyü Muhtarı Sn. Zafer METİN Ağılbaşı Köyü Muhtarı Sn.Hasan OK Afyon Çay Orhaniye Köyü Muhtarı Sn. Mehmet YILDIRIM ,Nogay Gençleri Birleştirme Platformu Bşk. Sn. Ömer AKTÜRK, Türkiye dışında olupta Türkiye de ikamet eden Said Ali KUNANBAYEV ve Marina ESENALİEVA da Sabantoyumuza katılmışlardır. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
 
Ayrıca sabantoya katılıp ta ismini burada zikredemediklerimiz varsa onlara da teşekkür ediyoruz. Köy halkımız dışında civar köylerimizden, özellikle Konya dan, İstanbul dan, Afyon dan, Eskişehir den, Aksaray dan ve diğer illerden katılanlara teşekkür ediyoruz. Köyümüzde olması sebebi ile ayrı bir özen ve çalışma sergileyen başta köy Muhtarımız Mustafa GÜNAY ve köy halkı erkeği kadını, köy dışında olup ta çalışmalara son ana kadar destek olan köylülerimiz, bayan erkek herkese bu özverili çalışmalarından dolayı ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim.
 
Organizasyonun düzenli geçmesi için çabalayan köyümüz gençlerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Köyümüz ‘’cogar harman yerinde’’ düzenlenen saban toy alanı herhangi bir karışıklığa meydan verilmeyecek şekilde düzenlenmiş olup aksaklık en aza indirilmeye çalışılmıştır. Bu çalışmalardan dolayı köy halımıza tekrar tekrar teşekkür eder, bu birlik beraberliğimizin köy muhtarlık odası tamamlanması, köy kuran kursu binası yapımı, köy odası yapımı ve diğer çalışmalarda da imece usulü olarak örnek köy olacağına inancım tamdır.
 
Savlukban kalınız

Bu haber 1819 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi