NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Nogay Türkleri Sitelerinin Birleştirilmesi Hakkında

Cemil SÜTBAŞ

11 Eylül 2005

Cemil SÜTBAŞ

DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ,
 
Nogay sitelerinin birleştirilmesi hususunda ziyaretçilerimizden gelen talepler üzerine, 11.09.2005 günü Nogay ve Kırım Türkleri Eğitim Kültür ve İşbirliği Derneği Yönetim Kurulu ile Derneğin Sincan’daki Genel Merkezinde, Nogay Türkleri Bülteninin teklifi ile görüşmeler yapılmıştır. Bu toplantıda Nogay Türkleri Bülteni ile Derneğin internet sitesi nogayturkleri.org’un birleştirilmesi teknik ve idari açıdan değerlendirilmiştir.
 
Teknik açıdan yapılan değerlendirmeler sonucunda; nogayturkleri.org’un Linux tabanlı olması; dolayısıyla bazı web uygulamalarını desteklememesi, başka bir ifadeyle site üzerinde ses, müzik, video gibi uygulamaların yapılamayacağı, site üyeliği ve anket gibi uygulamalar için uygun olmadığı, bunun da Nogay Türkleri Bülteninin ileride gerçekleştirmeyi hedeflediği projeler için yetersiz olacağı anlaşılmıştır.
 
İdari açıdan yapılan değerlendirmeler sonucunda da; her ne kadar toplantı da, Nogay Türkleri Bülteninin nogayturkleri.org ismiyle (olduğu gibi, hiç değiştirilmeden) yayımlanması ve anasayfada Dernek isim ve logosunun bulundurulması fikri üzerinde görüş birliği sağlanmışsa da Nogay Türkleri Bülteninin, Derneğin yayın organı olarak kabul edilmesi gündeme gelmiştir.
 
Nogay Türkleri Bülteni Yayım Kurulunda görüşülen bu durum; Nogay Türkleri Bülteninin yayın amacına aykırı olduğu düşüncesiyle uygun görülmemiştir. Çünki Nogay Türkleri Bülteni, herhangi bir dernekle organik bağlantısı bulunmayan, Nogay Türklerinin tanıtımı için çalışan bir sitedir. Takdir edilmelidir ki Nogay Türkleri Bülteni ile nogayturkleri.org’un birleşmesiyle diğer 2 dernek ve diğer siteler bu birleşmenin dışında kalacaktır.
 
nogayturkleri.org ve Nogay Türkleri Bülteni sitelerinin birleştirilmesi açıklanan sebeplerle şimdilik mümkün olmamıştır.

Bu haber 1292 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi