NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Değerli Hemşehrilerim

Mustafa ALTINTAŞ

09 Ocak 2006

Mustafa ALTINTAŞ

Değerli Hemşehrilerim,

2005 Yılını bence olumlu etkinliklerle bitirdik. Çevrenize baktığınız zaman, Nogay Türkünün ne olduğunu, kim olduğunu, nereden geldiğini, kültürünü, sosyal hayatını, şarkılarını, türkülerini, oyunlarını bilmek ve öğrenmek için heveslenen, kimliğiyle gurur duyan her yaştan insanların artmakta olduğunu görüyoruz. Yeterli yazılı kaynağın olmayışı, büyüklerimizin yeterince kimlik konusunda bilgilendirme yapamayışı, insanlarımızın Nogay Türk kültürünü yaşamasını zorlaştırmıştır. Bugün geleceğe güvenle bakıyoruz. Bir çok çalışmalar ve etkinlikler oluyor. Bu çalışma ve etkinlikleri yaşatmak hepimizin görevi. Çünkü Nogay Türkleri konusu bizim özümüzdür. Bireysel sıkıntılarımız, kırgınlıklarımız olabilir. Ama Nogay Türkleri konusu hepsinin üstündedir.
 
St. Petersburg Devlet Üniversitesi 2006 sonbaharında Nogay Türkleri konusunda bir sempozyum planlamaktadır. Bunun için gerekli hazırlık ve destek çalışmaları düşünülmektedir. Ayrıca; 2006 Nogay Türkleri etkinliği (SABANTOY)'nin de nerede yapılacağının şimdiden belirlenerek, gerekli hazırlık çalışmaları yapılmalı ve geniş katılım ve kültürel faaliyetlerle desteklenmelidir.
 
Daha önce sizlere ilettiğim düşünce ve projelerim arasında bulunan Nogay Türkleri Tarih Kongresi ve Nogay Türkleri Edebiyat Kongresi ile Uluslararası Nogay Türkleri Kongresi yapılması gereken etkinlikler arasındadır. Yeni yılın başarılı geçmesi ve mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle bu düşüncelerin hemşerilerimizin yoğun olduğu yerde tartışılmasının yararlı olacağı düşüncesiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu haber 1104 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi