NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

7. Olağan Genel Kurul

Cemil SÜTBAŞ

01 Şubat 2013, 04:43

Cemil SÜTBAŞ


Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kuruldan önce Nogay Türklüğüne gönül veren gönüldaşlarımızla toplantı ve çalışmalar; aksaçlılarımızla, kanaat önderlerimizle, istişareler yaptık. Neticede, üzerinde mutabakat sağlanan ve çok değerli arkadaşlarımızdan oluşan Yönetim ve Denetim Kurulu listesi oluşturuldu.

Derneğimizi; kurulduğu 1998 yılından bu günlere, 15 yıl boyunca başarılı faaliyetlerle taşıyan Başkanlarımıza, yönetim ve denetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyor, bundan sonraki faaliyetlerimizde de desteklerini esirgemeyeceklerini ümit ediyoruz.

Genel Kurul sonucunda oluşan yürütme ve denetim organlarının Nogay Türkleri kamuoyuna açıklanması sonucunda, önemli ve olumlu tepkiler aldık. Tebrik ve hayırlı temennilerini bildiren Nogay Türklerine, aksaçlılarımıza, derneklerimizin Başkan ve yöneticilerine, bürokratlarımıza, teknokratlarımıza, hocalarımıza en içten şükranlarımızı arz ediyoruz.

7. Genel Kurul sonucunda oluşan Yönetim ve Denetim Kurullarının, Nogay Türk kamuoyunca da büyük oranda onaylanması, meşveretin anlam ve önemini bir kez daha görmemizi sağladı. Derneğimizin faaliyetlerinde, yapmayı düşündüğümüz projelerde, meşveret sisteminin geliştirilerek uygulanmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Bu bağlamda; faaliyetlerimizin öncesinde, sırasında ve sonrasında, Türk gelenekleri arasında önemli bir yere sahip olan “TOY” geleneğinin aktive edilmesinin proje ve faaliyetlerimizin başarısına önemli ölçüde katkı sağlayacağına inanıyorum.

TOY ile ilgili düşüncelerimi ilk Yönetim Kurulu toplantımızda, Kurula arz edeceğim.

Üzerimizdeki ağır ve önemli sorumluluğun bilinciyle, Genel Kurulumuzun Nogay Türklerine hayırlı olmasını diler, dualarınızı beklerim.

Saygılarımla...

Bu haber 1361 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi