NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sayın BAŞARAN'ı Ziyaretimiz

Cemil SÜTBAŞ

06 Şubat 2013, 03:20

Cemil SÜTBAŞ


Dün, Yönetim Kurulumuz adına, Ömer Kardeşimle birlikte Sayıştay Başkan Yardımcısı Abimiz Sayın Fehmi BAŞARAN’ı ziyaret ettik. Ziyaretimizde; hem Yönetim Kurulumuz, yaptığımız toplantı, yapmayı düşündüğümüz faaliyetlerimiz, önceliklerimiz, projelerimiz hususunda bilgiler verdik hem de kendisini KURUL-TOY’da görmek istediğimizi arz ettik.

Bizi samimiyetle karşılayan ve ilgi ile dinleyen Fehmi Bey; kendisinin de dernek ve vakıflarda yöneticilik yaptığını belirterek, dernek / vakıf işlerinin zorluğundan bahisle, çok sayıda faaliyet yerine, belirlenecek bir-iki faaliyete ağırlık verilerek çalışılmasında fayda olduğunu, bu sayede başarılı etkinlikler yapılabileceğini,  bu bağlamda yapacağımız faaliyetlerde yanımızda olduğunu belirtti.

Danışma Kurulu (KURUL-TOY) hususunda da görüş bildiren Sayın Başkan, Danışma organının Danışma Kurulu ve İstişare Kurulu olmak üzere iki adet kuruldan oluşabileceğini, böylece herkesin faaliyetlere etkin şekilde katılabileceğini, Danışma Kurulu üyeleri görüşlerinin, Yönetim Kurulunca değerlendirilerek, nihai kararın Genel Kurulun yetkilendirdiği Yönetim Kuruluna ait olması gerektiğini ifade etti.

Sayıştay Başkanlığındaki ziyaretimizde Başkana; Derneğimizin yeni merkezi, kamu kurum ve kuruluşlarına yapmayı düşündüğümüz ziyaretler, Nogay Türkçesi, Nogaylarla ilgili yazar ve akademisyenler, federasyon gibi muhtelif konularda görüşlerimizi bildirdik, kendisinin de sözkonusu hususlara görüşlerini aldık.

Savlukban kalınız.

Bu haber 1351 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi