NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Nogay Gençleri Toplantısı

Nogayhaber

10 Şubat 2013, 18:17

Nogayhaber

Gençlik Kolu hakkında bir kaç yorum yapmam gerekirse gerek alınan kararlarla, gerekse kardeşlerimizin alınan kararlar karşısında sergiledikleri güzel tavırlara bakacak olursak eğer Gençlik Kolumuzda büyük bir ilerleme olduğu açık ve net bir şekilde gözler önüne seriliyor.

Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ nin 09.02.2013 tarihinde 16:00-20:30 saatleri arasında gençlerimiz Nogay Gençlik Kolu Toplantısı adı altında Kızılay bir cafe de bir araya geldiler. Gençlerimiz bu sayede birbirlerini daha yakından tanıma fırsatını elde ettiler. Yaklaşık bir saatlik bir tanışma sürecinden sonra saat 17:00 da toplantı başladı.

Toplantıdan elde edilen sonuçlar: Gençlerimiz Nogay Türkleri tarihi hakkında bilgilendirildi. Gençlerimize ileriye dönük yapılacak olan faaliyetler hakkında bilgi verildi ve bu konuda gençlerimize düşen görevler bildirilerek açık oturum seklinde tartışmaya açıldı. Bu sayede bir takim kararlar alındı. Gençlik kolunun bu kararları uygulamasında ve yapılacak olan faaliyetlerde görev alacak kişiler belirlendi. Bu kişiler Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ nin Yönetim Kurulu toplantısında değerlendirildikten sonra resmi olarak görevlendirmelerin yapılacağı belirtildi. Toplantı bitiminde bu güzel an bir kaç kare fotoğraf ile ölümsüzleştirildi.

Toplantı hakkında kendi düşüncelerimi de katmam gerekirse öncelikle çok güzel ve sıcak bir ortam olduğunu söylemem gerektiğini düşünüyorum. Gençlik Kolu hakkında bir kaç yorum yapmam gerekirse gerek alınan kararlarla, gerekse kardeşlerimizin alınan kararlar karşısında sergiledikleri güzel tavırlara bakacak olursak eğer Gençlik Kolumuzda büyük bir ilerleme olduğu açık ve net bir şekilde gözler önüne seriliyor. Kardeşlerimizle ileriye dönük faaliyetler hakkında bilgi alış verişi yaptık ki bu toplantının olmazsa olmazıydı diyebilirim. Çünkü yapılan faaliyetler insanları birbirine daha çok yakınlaştırır ve birbirlerini tanıma fırsatını verir. Buda gerek millet, gerek dernek ve gerekse aile için en önemli etkendir. Biz Türklerin en önemli özelliği hoşgörü ve aramızdaki kardeşlik bağı değil midir zaten ? Bu bağların kopmasını ve yok olmasını engellemek için hep birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Bu birlik ve beraberlikte bana göre mümkün olduğunca çok bir araya gelmemiz ile sağlanır. Bu faaliyetleri de organize edecek kişilere ihtiyaç vardır ki, toplantıda bunları da ele aldık.

Diğer konuya da gelince, Tarihimiz hakkında bizlere bilgi verilmesi gayet güzel ve yerinde bir düşünceydi. Tarihimize ihtiyacımız var. Çünkü bir milleti var eden onun şanlı Tarihidir. Biz Nogay Türkleri’ nin de Tarihte çok önemli bir yeri vardır. Unutmayalım ki insani var eden onun geçmişi ve geleceğe doğru atacağı adımlardır diyerek sözlerimin sonuna gelmiş bulunuyorum.

Buradan Toplantıya katılan, organize eden ve saygıdeğer büyüklerimizden Cem Arslan, Hakan Benli ve Ömer Aktürk ağabeyimize teşekkürlerimi sunuyorum...Saygılarımla..

Bu haber 3136 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi