NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Değerli hemşerilerim, dostlarım

Mustafa ALTINTAŞ

01 Aralık 2006

Mustafa ALTINTAŞ

Değerli hemşerilerim, dostlarım

İstanbul Vali Yardımcılığı görevine başlamış bulunuyorum. Bu göreve atanmam nedeniyle mesaj çeken, telefon eden, ziyaretçi defterine yazı yazan bütün hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum ayrıca dernek başkanlarımız Sn. Celalettin ERBAY, Sn. Cengiz ERGEN, Sn. Adurrahman BERKCAN'a iyi düşünce ve duygularından dolayı en kalbi şükranlarımı sunarım.
 
Nogay Türkleri davası, hepimizin ortak davasıdır. Başarı, dayanışma, birlik, yücelme ve yüceltme davasıdır. Türk dünyasında Göktürklere kadar uzanan, şanlı bir tarihi geçmişi olan, ulu bir soyun mensubu olarak, bize yaraşanı, Türke yaraşanı yapmak, yaşamak ve göstermek en büyük görev ve sorumluluğumuz olmalıdır.
 
Değerli Nogay Türkleri; Türk dünyasında tarihi geçmişin özümsenmesi, geleceğe aktarılması, diğer coğrafyalarda yaşayanlarla kültür alışverişinde bulunulması, dostluk köprülerinin kurulması, birlik ve dayanışmanın sağlanması önemlidir. Bu zamana kadar Nogay Türkü sevdalısı, dostlar, arkadaşlar ve Nogay Türkü davasına gönül verenler tarafından oldukça güzel işler yapılmıştır. Derneklerin kurulması, sabantoylar, festivaller, toplantılar vb... Mamafih bunlar yeterli olmamaktadır. Daha önce bizlerin yaşadığı sıkıntıları bizlerden sonra gelen nesillerin yaşamaması için, yeni yetişen nesile naşıl şanlı bir soyun bireyi oldukları öğretilip ve buna layık şekilde yaşamaları için dil, kültür, gelenek, görenek terbiyesi verilmelidir. Soyuyla gurur duyması; gurur duyulacak bir soy bırakması öğütlenmelidir. Unutturmamalıyız ki: "Kızlarımız birer Süyümbike, oğullarımız birer Edige soyudur." Anahtar kelimeler: Eğitim, çalışkanlık ve başarıdır.
 
Sitelerdeki yazıları mümkün olduğunca takip etmeye çalışırım. Gereksiz tartışmaları ve konuları; gördükçe üzülüyor; tarih, gelenek görenek, şiir, anı vb... konuları gördükçe seviniyorum. Bu sitelerin olumlu şekilde değerlendirilmesi hepimizin ortak sorumluluğudur. Biz devlet memurları için görev ve yer değişikliği normaldir. Bu görev değişikliklerinde dün olduğu gibi bundan sonra da davamız tektir, değişmez! Nogay Türkleri davasına inanan herkesin kederi derdim; sevinci mutluluğum olacaktır.
 
Zirveye attığım her adımda benden sonra geleceklerin önünü açacağım. Bulunduğum yerde zirveye oynayanlara destek olacağım. Bu engebeli yollarda ilerlerken Büyük Atatürk'ün söylediği gibi Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Tarih göstermiştir ki; birlik, beraberlik ve dayanışma yıkılmaz bir kaledir. Desteklerinizi arkamda hissetmek bana güç verecektir. Buna gönülden inanıyorum.
 
Allah Büyük Türk Dünyasını ve Nogay Türklerini korusun.
 
Mustafa ALTINTAŞ
İstanbul Vali Yardımcısı
Tlf : 05054663103 - 02125140682

Bu haber 1157 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi