NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Faaliyet Raporu

Cemil SÜTBAŞ

29 Ağustos 2013, 22:16

Cemil SÜTBAŞ

Değerli Nogay Türkleri,

Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak 2013 yılının ilk 7 ayını yoğun etkinlik ve faaliyetlerle tamamladık. Yönetim Kurulumuzda yapılan değerlendirme sonucunda Derneğimizin etkinliklerinin anlatıldığı Faaliyet Raporunun hazırlanarak yayınlanmasının uygun olacağına karar verdik.

Faaliyet Raporumuzda öncelikle Derneğimizin; kurulduğu 03 Mart 1998 tarihi ile 1. Olağanüstü Genel Kurulun yapıldığı 08 Temmuz 2012 tarihine kadar süren 14 yıllık faaliyetleri özetlenmiş daha sonra da 08 Temmuz 2012 tarihinden başlayıp, 7. Olağan Genel Kurulun yapıldığı 27 Ocak 2013 tarihinde tamamlanan ve Hazırlık Dönemi olarak adlandırdığımız dönem faaliyetleri ile 27 Ocak 2013 tarihinde başlayıp bugüne kadar süren Faaliyet Dönemi etkinlikleri açıklanmıştır.

03 Mart 1998 tarihinde kurulan Nogay Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, başarı ile geçen 15 yılı geride bırakmış, sivil  toplum kuruluşlarının her zamankinden daha ziyade önem kazandığı günümüzde, çağın ve teknolojinin gereklerine uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Raporun amacı asla, belirlenen dönemler arasında bir karşılaştırma yapmak olmamalı, geçmişte yapılan, halen yapılmakta olan ve gelecekte yapılması gereken etkinlik ve faaliyetler arasında değerlendirme yapabilmek olmalıdır. Bu bağlamda; Derneğimizi 1998'den bu günlere taşıyan Kurucu Genel Başkanımız Musa ÜNAL'a, Genel Başkanlarımız Sami NOGAY ve Muharrem YILMAZ'a sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Zengin Türk Kültürünün ayrılmaz ve önemli bir parçası olan Nogay Türk Kültürünü, geçmişten geleceğe taşımak için bize düşen görevleri en iyi şekilde yapmamız gerektiğinin bilinciyle faaliyet raporunu bilgilerinize sunuyoruz.

Saygılarımızla,

Cemil SÜTBAŞ
Nogay Türkleri Kültür ve
Yardımlaşma Derneği adına,
Genel Başkan

Bu haber 1551 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi