NOGAY TÜRKLERİ BÜLTENİ
ANASAYFA DERNEĞİMİZ AVULLAR RESİMLER ANKETLER Z. DEFTERİ NOGAYTÜRKLERİ BÜLTENİ YARDIMLAŞMA_FONU

NOGAYSAAT

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Sabantoy Toplantıları

Mustafa ALTINTAŞ

26 Şubat 2007

Mustafa ALTINTAŞ

Sevgili Hemşehrilerim,

Günler gelip geçiyor, derneklerimiz sağolsunlar, toplandıılar, hayırlı kararlar aldılar. Faaliyetlere başlanması gereklidir. Geçen Cumartesi gecesi Kocaeli Kırım Tatarları gecesinin davetine katıldım. Güzel hazırlık yapmışlar, başarılı bir gece oldu, doğrusu kıskandım da... Çocuk ekibi, Kırım'dan gelen sanatçı ve saz ekibi, güzel bir geceydi. EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM.
 
Değerli Dostlar, Biz Mayıs'ta SABANTOY yapacağız. Acilen dernekler ve muhtarlıklar hazırlık çalışmalarına başlamalıdırlar: Yapılacak yerin hazırlanması, Komiteler kurulması, İhtiyaçların belirlenmesi, Kaynakların belirlenmesi, Davetiyelerin tespiti karara bağlanması, Resmi makamlara gerekli başvuruların yapılması... Aklımıza hemen gelen birkaç hatırlatmayı kendimize görev bildik.
 
Daha önemlisi maddi kaynak temini konusudur. Benim sürekli üzerinde durup ta ilerleme sağlayamadığımız, başkalarına verirken cömert, kendimize verirken cimri olduğumuz konu. "dahası bizimkiler hırsız, diğerleri pürü pak!!!" Çok dar bir vakte gelse de bu konuda bir komisyon kurularak bir fon oluşturulmalıdır. Rusya'da yaşayan Nogay temsilcileri ve sanatçıların davet edilmesi düşünülmelidir.
 
Görüşler takdirlerinize, ilgilere ve bilgililere sunulur. Saygı ve sevgilerimle...

Bu haber 1111 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖŞE YAZILARI

Nogay Halkım Tileymen.08 Mayıs 2014


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi